Skip to main content
News

Instrukcja dla Pacjentów obsługiwanych w trybie pilnym i przyśpieszonym

By 8 kwietnia 2020No Comments

Instrukcja dla Pacjentów obsługiwanych w trybie pilnym i przyśpieszonym

Szanowni Pacjenci,

Pragnąc zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wdrożyliśmy w naszej klinice procedury zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

  1. Wszystkie wizyty stomatologiczne będą umawiane wyłącznie drogą telefoniczną pod numerami 525824750 oraz w godzinach 9.00 – 14.00. W trakcie rozmowy telefonicznej dokonamy wstępnego rozpoznania problemu stomatologicznego oraz stanu zdrowia ogólnego.
  2. Wizyty pacjentów są planowane w taki sposób aby nikt nie oczekiwał w poczekalni, a mijający się pacjenci nie mieli żadnego kontaktu, z tego powodu pacjenci będą umawiani w dłuższych odstępach czasu.
  3. Do Kliniki może wejść tylko Pacjent, w przypadku dzieci i osób niepełnosprawnych towarzyszyć mu może rodzic lub opiekun prawny.
  4. Po przybyciu do kliniki, w strefie odseparowanej od pozostałych pomieszczeńnasz personel jeszcze raz przeprowadzi wywiad lekarski, bezdotykowo zbada temperaturę, zaleci dezynfekcję rąk i poinstruuje o dalszych przebiegu wizyty.
  5. Po zdjęciu odzieży wierzchniej w recepcji pacjent zostanie poproszony o ubranie sterylnego fartucha, w którym przejdzie do gabinetu zabiegowego. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne prosimy o ograniczenie poruszania się po pomieszczeniach kliniki.
  6. W gabinecie na pacjenta będzie czekał lekarz wraz z asystentką – oboje ubrani w sterylnych jednorazowych strojach, środkach ochrony twarzy i sterylnych rękawicach.
  7. W przypadku konieczności wykonywania zdjęć rtg zgodnie z zaleceniami będą preferowane badania zewnątrzustne czyli zdjęcia pantomograficzne lub tomograficzne.
  8. Po zakończonej wizycie poinstruujemy w jaki sposób i w jakim miejscu pacjent zdejmuje fartuch jednorazowy.­­
  9. Rozliczenie płatności zostanie dokonane w recepcji wyłącznie bezgotówkowo przy czym do każdej wizyty zostanie doliczona dodatkowa opłata 50 zł za ponadstandardowe środki ochrony osobistej i dekontaminacji pomieszczeń i sprzętów.